راهنمای خرید دامنه و هاست

همانطور که می دانید نام دامنه، همان آدرس وب سایت و به نوعی هویت شما بر روی محیط اینترنت است، لذا باید نامی را برای دامنه‌­­تان انتخاب کنید که مناسب کسب­ و کارتان باشد. کاربران با وارد کردن نام دامنه در مرورگر سیستم خود، سایت شما را می‌­­بینند. به عبارت دیگر، اگر سایت را همانند یک خانه در نظر بگیریم، نام دامنه آدرس آن است. در مقابل، هاست مکانی است که تمامی فایل‌های سایت شما در آن قرار می‌گیرند. برای آموزش خرید هاست و دامنه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

برای انتخاب نام دامنه ابتدا وارد سایت هاست پلان شده و گزینه ثبت دامنه را از منو انتخاب کنید.

در صفحه باز شده نام مورد نظر خود را در کادر مشخص شده وارد کنید. در صورتی که نام دامنه مورد نظر شما از قبل توسط سایت دیگری انتخاب شده بود با پیغام “قابل ثبت نیست” روبرو خواهید شد که در این صورت میتوانید نام دیگری وارد کرده و دوباره امتحان کنید.

پس از انتخاب دامنه مناسب روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید.

پپس از کلیک روی دکمه سفارش دامنه صفحه ای مشابه عکس زیر برای شما باز خواهد شد. درصورتی که هاست را از قبل خریداری کرده اید دکمه ی افزودن به سبد خرید و در غیر اینصورت روی لینک مشخص شده در عکسئ پایین کلیک کنید.

در صفحه باز شده نوع هاست خود را انتخاب و روی دکمه سفارش کلیک کنید.

در صفحات بعد روی دکمه “ادامه” کلیک کنید تا به صفحه زیر برسید. سپس با گزینه ثبت سفارش وارد مرحله پرداخت شوید. (اگر کد تخفیف دارید در این صفحه میتوانید وارد کنید)

در صفحه باز شده اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و روی گزینه تسویه حساب کلیک کنید.

درصورتی که از قبل حساب کاربری ایجاد کرده اید روی دکمه آبی رنگ که در عکس زیر مشخص شده کلیک کنید.

در صفحه باز شده جزئیات سفارش نهایی شما نمایش داده میشود. برای ادامه دکمه ثبت فیش بانکی را انتخاب کنید.

بعد از واریز مبلغ به شماره حساب درج شده در صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و دکمه ثبت فیش بانکی را بزنید و منتظر تایید باشید.