ساخت شناسه کاربری(nic handle)

برای ثبت دامنه های نقطه آی آر (.ir) نیاز به شناسه (Handle) از مرکز ثبت دامنه های آی آر (Nic.ir) می باشد. این شناسه به منزله نام کاربری شما در ایرنیک خواهد بود و پس از عضویت در مرکز ثبت دامنه های آی آر به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

برای اینکه بتوانید از طریق ایران سرور اقدام به ثبت دامنه ir  نمائید ، نیاز است ابتدا این شناسه را را از سایت ایرنیک دریافت کنید.

جهت ساخت شناسه کاربری وارد   سایتNIC.IR   شده و بر روی گزینه   ساختن شناسه کاربری  کلیک نمایید.


در صفحه ای که باز می شود نوع شناسه مورد نظر را  با توجه به نیاز خود انتخاب و روی دکمه  تکمیل فرم و دریافت شناسه  کلیک کنید

 بعد از انتخاب نوع شناسه وارد مرحله بعد می شوید و باید موارد ستاره دار را مطابق عکس زیر تکمیل کنید:

توجه! در همین صفحه باید رابط های مجاز را مطابق عکس زیر روی “آزاد برای نمایندگان فروش” قرار دهید که ایران سرور امکان ثبت و تمدید دامنه شما را داشته باشد.

پس از تکمیل فرم و قرار دادن رابط های مجاز روی “آزاد برای نمایندگان فروش” روی دکمهٔ “بازنگری” کلیک کنید و روی ادامه کلیک کنید، در پایان از مرکز ایرنیک اطلاعات شناسه برای شما از طریق ایمیل ارسال می شود.

لطفا به موارد زیر توجه کنید:

-مرکز ثبت دامنهٔ‎.ir به درخواست اشخاصی که اسناد هویت آن‌ها با مشخصات مندرج در شناسهٔ کاربری متعارض است، ترتیب اثر نخواهد داد و مرکز هیچگونه مسئولیتی در پذیرش درخواست این اشخاص ندارد.

-دقت نمایید ایمیل  تکراری برای ساخت شناسهٔ کاربری قابل قبول نمی‌باشد.

-از آنجا که مکاتبات مرکز ثبت دامنه از طریق پست الکترونیکی با شما صورت می‌گیرد، لطفاً آدرس پست الکترونیکی خود که معمولاً از آن استفاده می‌کنید، وارد نمایید.

-پرسش محرمانه و پاسخ آن، روشی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز دیگران به شناسه و حساب کاربری شماست و تنها شما باید این پاسخ را بدانید. لطفاً در حفظ پاسخ محرمانهٔ خود کوشا باشید.

بعد از اینکه ثبت نام انجام دادید در مراحل ثبت دامنه ir در پرتال ایران سرور ؛ شناسه را مطابق تصویر زیر وارد کنید و روی ادامه کلیک کنید.