دلایل بلاک شدن Ip در سرور

چرا IP  من بلاک می شود؟

دلیل مسدود شدن IP  در هاست چیست؟

در اکثر موارد بدلایل زیر و عدم رعایت نکات ذکر شده در این مقاله ip  شما در سرور بلاک شده و شما به سایت و سرور دسترسی نخواهید داشت.

اشتباه وارد نمودن رمز عبور:

درصورتیکه رمز عبور بخش های مختلف هاست مانند رمز ورود به کنترل پنل، رمز اکانت های ایمیل یا FTP یا تنظیمات outlook  را چندین بار اشتباه وارد کنید، سرور Ip  سیستم شما را بلاک نموده و دیگر امکان اتصال به سرور از طریق آن ip  مقدور نخواهد بود.

سرور این تلاش های ناموفق را به عنوان یک حمله در نظر می گیرد و بهمین دلیل Ip  را بلاک می کند. در بعضی مواقع هکر ها با روش Brute-Force قصد ورود به سرور یا کنترل پنل هاست شما را دارند . که یکی از روش هایی که می توان مانع رسیدن هکر به هدفش شد محدود کردن تعداد لاگین های ناموفق می باشد ، بنابر این سرور IP را بلاک می کند و دسترسی از طریق آن IP مسدود می شود . این مورد یکی از رایج ترین دلائل بلاک شدن IP می باشد.

جهت جلوگیری از این مورد، در صورت اشتباه وارد نمودن رمز یا مشاهده یپغام اطلاعات ورود صحیح نمی باشد و یا عدم اتصال به ایمیل یا FTP  از شرکت هاستینگ بخواهید رمز را برای شما مجدد ارسال کند.

اتصال یا کانکشن بیش از حد به سرور:

این مورد در مواقعی ممکن است رخ بدهد که تعداد کانکشن زیادی در یک بازه زمانی کوتاه به سرور ایجاد شود. که این تعداد می تواند شامل آپلود یا دانلود متوالی فایل های زیاد، باز نمودن همزمان انواع پنل ها (ایمیل، کنترل پنل , ..) و همچنین باز شدن صفحه های سایت شما باشد. دلیل دیگر این موضوع ممکن هست اختلال در مرورگر یا سرویس دهنده اینترنت شما باشد که کانکشن های زیادی به سرور ایجاد نماید.

ارسال اسپم:

درصورتیکه در بازه زمانی کوتاهی، حجم زیادی ایمیل ارسال نمائید. ارسال ایمیل انبوه (ایمیل های تبلیغاتی) باعث بلاک شدن ip  می شود.

صحیح نبودن فرمت ایمیل ها:

در صورتیکه فرمت ارسال و دریافت ایمیل ها صحیح نباشد و یا در آدرس گیرنده و فرستنده مشکلی وجود داشته باشد موجب بلاک شدن Ip  خواهد شد.

 سایر موارد زیر نیز در بلاک شدن Ip  موثر است که لازم است آن ها را مدنظر قرار دهید:

 وجود ویروس در کامپیوتر شخصی

اشتباه وارد نمودن پورت بخش های مختلف سرور مانند کنترل پنل

عدم کارکرد صحیح کوکی ها در مرورگر

استفاده و آپلود فایل ها ی مخرب و شل ها

دسترسی غیر مجاز به سرور مانند تلاش برای اتصال از طریق SSH به سرور